İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü çalışma programı kapsamında Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü ve Arnavutköy İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü su ürünleri kontrol görevlileri, İstanbul İl Jandarma Komutanlığı emrinde görevli Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Timi ve Sivil Toplum Örgütü olarak İstanbul Amatör ve Sportif Balıkçılık Derneği (İSOBDER) gönüllülerinin gözlem amaçlı katılımı ile Terkos Gölünde yasadışı ticari balık avcılığı yapanlara yönelik denetim yapılmıştır.
Yapılan denetimlerde avcılığa uygun olmayan istihsal av malzemeleri olarak 1.400 metre uzatma misina ağlara el konulmuştur.
Denetim esnasından misina ağlar içinde bulunan canlı çıkan yaklaşık 300 kg muhtelif balıklar canlı olduklarından tekrar doğal yaşam alanları olan Terkos Gölüne iade edilmiştir.
Yapılan dentimlerde 5 kişiye 131.210 TL idari para cezası uygulanmıştır.