T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

GIDA VE KONTROL GENEL MÜDÜR YARDIMCIMIZ VE İL MÜDÜRÜMÜZ KURBAN SATIŞ YERLERİ VE CANLI HAYVAN SEVK KONTROL NOKTALARINDA İNCELEMELERDE BULUNDU

Yayın Tarihi : 9.7.2021

Gıda ve Kontrol Genel Müdür Yardımcımız Sedat Ildız ve İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürümüz Ahmet Yavuz Karaca; Bahçelievler ve Avcılar ilçelerinde kurulan Geçici Kurban Satış Yerlerinde yapılan denetimlere katıldılar ve sonrasında Kuzey Marmara Otoyolu Çıkış Gişelerinde yapılan yol kontrollerini yerinde incelediler.

Genel Müdür Yardımcımız ve İl Müdürümüz Bahçelievler ve Avcılar ilçelerinde kurulan Geçici Kurban Satış Yerlerinin şartlara uygunluğunu kontrol ederek Covid-19 için alınan tedbirler yönünden incelemelerde bulundu.

Pazar yerine giriş yapan hayvanların bir kısmının sağlık ve belge kontrolleri ile yaş kontrolleri Genel Müdür Yardımcımız ve İl Müdürümüz tarafından gerçekleştirildi. Pazar yerlerindeki vatandaşlar ve satıcılarla görüşerek, Trakya'nın şap hastalığından ariliği, Bakanlıkça belirlenen sevk evrakları, kurbanlık etlerin muhafazası ve hayvan refahı konularında farkındalık oluşturulması amacıyla bilgilendirmelerde bulundular.

Genel Müdür Yardımcımız Sedat Ildız ve İl Müdürümüz Ahmet Yavuz Karaca sonrasında Kuzey Marmara Otoyolu Çıkış Gişelerinde yapılan yol kontrollerini yerinde incelemek için ziyarette bulundu.

İl Müdürümüz Ahmet Yavuz KARACA, Genel Müdür Yardımcımız Sedat Ildız'a yapılan iş ve işlemler hakkında bilgilendirme yaptı. Sayın Ildız, Trakya bölgesinin aşılı ariliği ve ülkemiz hayvancılığına katkısının öneminden bahsederek, görevli personellere destek ve teşekkürlerini belirtti.