T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürü KARACA, İl Müdürlüğü Yöneticileri ile Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirdi

Yayın Tarihi : 27.10.2020

İstanbul Tarım ve Orman İl Müdürü Ahmet Yavuz KARACA başkanlığında gerçekleşen koordinasyon toplantısında,  Covid-19 salgını kapsamındaki çalışmalar ve sürece ilişkin son gelişmeler değerlendirildi.

İlk vakanın görüldüğü 10 Mart itibariyle salgına yönelik tedbirleri ivedilikle uygulamaya başladığımızı ve şu an itibariyle İstanbul'da en az vaka sayısının olduğu Müdürlük olduğumuzu söyleyen KARACA,

Salgına yönelik önlemler kapsamında el dezenfektanlarının Müdürlük hizmet binalarının her katında yerleştirildiği ve haftada 3 kez etkin bir şekilde bütün odalarda ve İl Müdürlüğü yerleşkesinde dezenfeksiyon işlemi yapıldığını ifade etti.

KARACA: Maske, Tulum, Siperlik gibi korucu malzemelerin temin edilerek personelin saha çalışmaları ve denetimlerde kullanmasının sağlandığını, personele ve İl Müdürlüğüne hizmet almaya gelen vatandaşlara yönelik HES Kodu sorgulamasına geçildiğini belirtti.

Gelinen noktada il genelinde vaka sayısının arttığı ve bu çerçevede alınan önlemlere ilave olarak yeni tedbirler alınması ihtiyacı ile toplantının gerçekleştiğini belirten KARACA, alınan yeni önlemler konusunda İl Müdürlüğü yöneticilerimize bilgi verdi.