T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Gürpınar Su Ürünleri Hali’nde Denetim

Yayın Tarihi : 24.10.2020
İl Müdürlüğümüz Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü çalışma programı kapsamında Beylikdüzü ilçesinde bulunan Gürpınar Su Ürünleri Halinde, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü Gürpınar İrtibat Bürosu Personelleri, Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Bölge Komutanlığı Gürpınar personelleri ve İBB Zabıta Daire Başkanlığı Gürpınar Zabıta Ekipleri tarafından İBB İSYÖN A.Ş yetkililerinin lojistik desteğiyle her gün denetim yapılmaktadır.

24.10.2020 tarihinde Gürpinar Su Ürünleri Halinde 3 kurumun müşterek yaptıkları denetimde 6 kg kalkan balığına ve 13 kg kılıç balığına, boy ve zaman yasaklarına aykırı şekilde avlanıldığı için el konulmuştur. 
 
El konulan Su Ürünleri daha sonra 1380 sayılı Su Ürünleri Kanunu kapsamında mülkiyeti kamuya geçirilme işlemleri yapılacaktır.

Gürpınar Su Ürünleri Halinde denetimler yıl boyu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü Gürpınar İrtibat Bürosu Personelleri, Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Bölge Komutanlığı Gürpınar personelleri ve İBB Zabıta Daire Başkanlığı Gürpınar Zabıta Ekiplerinin katılımıyla devam edecektir.