T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

AKILLI TARIM UYGULAMALARI TANITIM PROGRAMINDA İSTANBUL İLİNİN TARIMSAL ÜRÜNLERİNİ SERGİLEDİK

Yayın Tarihi : 6.10.2020
Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) akademik yılı açılışı ve "Akıllı Tarım Uygulamaları İşbirliği Protokolü İmza Töreni"ne katılan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, tarıma yönelik çalışmalarla ilgili sunum gerçekleştirdi. Daha sonra üniversite kampüsünde bulunan Akıllı Tarım Uygulamaları alanlarını gezen Pakdemirli, yetkililerden bilgi aldı. Bakan Pakdemirli, Akıllı Tarım Uygulamaları Projesi kapsamında ayrılan tarım alanında drone uçurarak 20 dönümlük arazideki fidanları ilaçladı.

Gazetecilere açıklama yapan Pakdemirli, akıllı teknolojiler konusunda hem bakanlığın hem de üniversitenin yaptığı çalışmaları yerinde inceleyip katkı vermeye geldiklerini söyledi.

Pakdemirli, İstanbul'a çok yakın bir mesafede  olduklarına işaret ederek, "İstanbul gibi mega kentlerin etrafında özellikle böyle dikey tarım üslerimizin olması bence çok yerinde. Bu konup biz gerekli desteği ve katkıyı da sunmaya hazır olduğumuzu gerek Kocaeli Büyükşehir Belediyemize gerekse Gebze Teknik Universitemize bildirdik." dedi. 

İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürümüz Ahmet Yavuz KARACA'nın da katıldığı Protokol İmza Töreni programında İl Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak ilimizde üretimi yapılan tarımsal ürünlerin sergilendiği bir stant açtık.