İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü koordinasyonunda, Bayrampaşa İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Su Ürünleri Kontrol Görevlileri, İBB Zabıta Daire Başkanlığı ve İBB Deniz Zabıta Amirliği ekipleri tarafından ortak düzenlenen denetimde, Bayrampaşa Meyve-Sebze Hali girişinde şüpheli görülen bir tırda, kaçak olarak avlanılmış ve nakil edilmeye hazırlanan yaklaşık 2 ton ağırlığında karakıllı midye tespit edilmiştir.
Kaçak olarak avlanan karakıllı midyeleri nakleden araç sahibine 26 bin 242 TL idari para cezası uygulanmıştır.
Canlı olduğu tespit edilen karakıllı midyeler denetime katılan paydaş kurumların katılımıyla İBB Deniz Hizmetleri Şube Müdürlüğüne ait tekneyle denize iade edilmiştir.