6.6.2018 / Gösterim Sayısı : 194

Silivri’de “Lider Çocuk Tarım Kampı” Düzenlendi

#06.06.2018-Lider Çocuk Kampı
 Silivri İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Silivri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce düzenlenen "Lider Çocuk Tarım Kampı İftar Programı ve Ateş Gecesi" yapıldı.
Bu yıl 5.si düzenlenen Lider Çocuk Tarım Kampına 04-06 Haziran 2018 tarihleri arasında 4 ayrı İlkokuldan 23 öğrenci katıldı.
Lider Çocuk Tarım Kampı İftar Programı ve Ateş Gecesi programına İstanbul İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Yardımcısı Nazif Koca, Silivri Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Has ve Silivri İlçe Müdürü Kemal Benli’nin katılımıyla gerçekleşen gecede konuşma yapan Benli: “Öğrencilere doğa bilinci ve çevre farkındalığını kazandırmak, tarımla buluşmalarını sağlamak, tarladan sofraya gıda üretim teknolojileri ve gıda güvenilirliği hakkında bilgi vermek amacıyla Lider Çocuk Tarım Kampını gerçekleştirdik. 
Bakanlığımızca belirlenen temaya dikkat çekerek, bu yılki kamp programının temasını Beslenme ve Gıda için Biyoçeşitlilik olarak belirledik. Bu kapsamda yenilebilir yabani bitki türleri konusunda kamp uygulamasına katılan çocuklara eğitim verilerek faaliyet ve etkinlikler yapmaya çalıştık” dedi.
Kampa katılan çocuklarla, Yücel Canpolat’ın yıllar süren emekleriyle oluşturduğu botanik bahçesi ziyaret edilerek 499 bitki türü hakkında kısa bilgiler alındı. 
Yarışmaların ve eğlencelerin yapıldığı ateş gecesi çocuklara hediyeler dağıtılarak son buldu.''