17.5.2018 / Gösterim Sayısı : 214

İlçe Müdürlüğü Personellerine İyi Tarım Uygulamaları Eğitimi Verildi

#17.05.2018-Tarım Uygulamaları Eğitimi
 İl Müdürlüğümüzde, İl İyi Tarım Uygulamaları Birimlerinin Görev ve Yetkilerine yönelik İlçe Müdürlüğü personellerine eğitim verildi.

 İl Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen eğitime, Ziraat Mühendisi, Gıda Mühendisi, Su Ürünleri Mühendisi, Veteriner Hekim veya Deniz Bilimleri Fakültesi Balıkçılık Teknolojisi bölümlerinden mezun olan İlçe Müdürlüğü personelleri katıldı. 

İstanbul İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ahmet Yavuz Karaca açılış konuşmasında “Tüketicilerin güvenilir gıdaya ulaşmasında iyi tarım uygulamaları ürünlerinin önemi ve özellikle satış yerlerinin etkin denetimine vurgu yaparak, İyi Tarım Uygulamaları Birimlerinde görev yapacak olan personelin çalışmalarında başarılar diledi”.

 İl Müdür Yardımcımız Ece Özel Cura, özellikle tarımda kullanılan nitratlı gübrelerden kaynaklanan su kirliliğinin önlenmesi için tarımda iyi tarım uygulamalarının öneminden bahsetti. Daha sonra İl İyi Tarım Uygulamaları Birimleri sorumlusu Ziraat Mühendisi Sebahattin Tekbey tarafından eğitim verildi. 
Eğitim sonunda eğitime katılan personele İyi Tarım Uygulamaları kapsamında yürütülen tüm faaliyet ve denetimlerde kullanılmak üzere Bakanlıkça gönderilen örneğe göre düzenlenecek İyi Tarım Uygulama kimliği verilecektir.   
 
 ''