16.5.2018 / Gösterim Sayısı : 211

İl Müdürlüğümüz Personeline Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Eğitim Semineri Verildi

#16.05.2018-Kadına Şiddet
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı koordinasyonunda Türkiye genelinde yürütülen “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Eğitim Seminerleri” Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız bünyesinde de devam ediyor. Bu kapsamda İl Müdürlüğümüz koordinasyonunda seminerler gerçekleştirildi.

Kadına şiddete karşı  toplumsal  farkındalık oluşturmak, duyarlılığı artırmak ve toplum bilincini yükseltmek amacıyla  yürütülen eğitim çalışmaları İl Müdürlüğümüz personeline yönelik de gerçekleştirildi.

İl Müdürlüğümüz ve Beşiktaş İlçe Müdürlüğü toplantı Salonu’nda yapılan seminerlerde, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü çalışanlarına “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Eğitimi verildi.

Seminerlerde;kadına yönelik şiddetin ülkemizde ve dünyadaki durumu,Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın kadına yönelik şiddetle mücadelede izlemiş olduğu politikalar, yapılan uluslararası antlaşmalar, Şiddeti Önleme ve İzleme Merkezleri’nin çalışma esasları ile Kadın Konuk Evi hizmetleriyle ilgili sunumlar gerçekleştirildi. Konu ile ilgili eğitim seminerleri tüm Kamu Kurum ve Kuruluşlarda yıl içerisinde gerçekleştirilmeye devam edecek.
''