15.5.2018 / Gösterim Sayısı : 143

Dünya Çiftçiler Günü ve Toprak Bayramı Arnavutköy'de Törenlerle Kutlandı

#15.05.2018-Çiftçiler Günü Arnavutköy
Uluslararası Tarım Üreticileri Federasyonu’nun kuruluş günü olan 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü ve toprağın önemini vurgulamak amacıyla her yıl düzenli olarak kutlanan Toprak Bayramı, bu yıl da Arnavutköy’de törenlerle kutlandı.
İstanbul Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile Arnavutköy Ziraat Odası’nın ortaklaşa düzenlediği etkinliklere; Arnavutköy Kaymakamı Kasım Fikret Dayıoğlu, İstanbul Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ahmet Yavuz Karaca, Arnavutköy Ziraat Odası Başkanı Halil Şenel, Garnizon Komutanı, İlçe Müdürleri, mahalle muhtarları ve çiftçiler katıldı.
Her yıl farklı ilçelerde kutlanan 14 Mayıs Çiftçiler Günü ile Toprak Bayramı, bu sene de renkli görüntülere sahne oldu. Arnavutköy’de düzenlenen etkinlikler; saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Daha sonra protokol konuşmalarına geçildi. 
Törende bir konuşma yapan İstanbul Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ahmet Yavuz Karaca; toprağın önemini vurgulayarak başladığı konuşmasında, İstanbul’un kültür, turizm ve sanayi kenti olmasının yanı sıra, aynı zamanda bir tarım şehri de olduğunun altını çizdi. 
Protokol konuşmalarının ardından, halkoyunları gösterileri sergilendi,en güzel hayvan yarışması gibi çeşitli etkinlikler yapıldı. Yarışmalarda birinci olanlara hediyeler verildi.''